Ceskoslovenske pasove delostrelecke tahace 1918-50

Ceskoslovenske pasove delostrelecke tahace 1918-50 КНИГИ ;ВОЕННАЯ ИСТОРИЯ Издательство: AresТип: pdfФормат: rarРазмер: 0,8 MbКол-во страниц: 107 ifolder.ruuploadbox.com eighty five

Show description

Read Online or Download Ceskoslovenske pasove delostrelecke tahace 1918-50 PDF

Best history_1 books

Britain's Revival and Fall in the Gulf: Kuwait, Bahrain, Qatar, and the Trucial States, 1950-71 (Routledgecurzon Studies in the Modern History of the Middle East, 1)

Britain's courting with the Gulf sector is still one of many few unexplored episodes within the learn of British decolonization. the choice, introduced in 1968, to depart the Gulf inside 3 years represented an specific acceptance via Britain that its 'East of Suez' position was once at an finish. This ebook examines the decision-making procedure which underpinned this reversal and considers the interplay among British decision-making, and native responses and tasks, in shaping the fashionable Gulf.

History of Universities: Volume XXI 1

Quantity XXI/1 of historical past of Universities includes the widespread mixture of realized articles, booklet studies, convention experiences, and bibliographical info, which makes this ebook such an integral software for the historian of upper schooling. Its contributions variety greatly geographically, chronologically, and in subject-matter.

Extra resources for Ceskoslovenske pasove delostrelecke tahace 1918-50

Example text

Nora 1939 na palubě lodi Helga do Peru i pomocná vozidla včetně tahače T 6. Spolu s tanky a automobily se účastnil zkušební jízdy do velehor a dokázal se vydrápat až do nadmořské výšky 4837 metrů. V zemi pak sloužil jak tahač zmíněné polní dílny, kdy jej vyřadili ze služby, není zatím známo. qxd 31. 8. 2007 22:31 StrÆnka 51 V předválečném období se firma snažila s úspěšným tahačem proniknout i na další trhy, z různých důvodů však nezaznamenala úspěch. Finskému ministerstvu války byly T 6 nabídnuty 23.

Až při zdolávání svahu se sklonem 24 stupňů začal podvozek prokluzovat, zkušený řidič však odpojil vlečené dělo, vyjel a vytáhl je pomocí navijáku. Potom následovaly zkoušky nejvyšší rychlosti na rovné, ale velmi špatné a rozbité silnici. Na ní dosáhl prototyp rychlosti 24 kilometrů v hodině. Komise si všimla, že ze zadní nápravy teče olej, ing. Vinařický to však bagatelizoval výmluvou, že ho řidič nalil do nádrže moc, a tak teď vytéká. Po obědě následovaly testy v hlubokém písku, který se začal městnat mezi pásem a blatníkem, až museli zastavit a provést nápravu.

O kvalitní a výkonný traktor totiž projevily zájem Waffen SS, které stejně jako Wehrmacht trpěly stálým nedostatkem motorových prostředků. V roce 1942 se velení těchto jednotek pokusilo částečně řešit motorizaci svých dělostřeleckých útvarů pomocí produkce BMM. Waffen SS objednaly sérii 500 vozidel s označením T 6SS, která začala vycházet z továrny roku 1944. Výroba probíhala prakticky do konce války, ovšem kolik bylo skutečně T 6SS zkompletováno, nelze z dochovaných dokumentů určit. 32 Od provedení, dodávaného do Turecka, se pozdější T 6SS odlišovaly použitím celoocelových pojezdových kol.

Download PDF sample

Rated 4.76 of 5 – based on 7 votes